HİDE

Grid

GRID_STYLE
false
TRUE

blog

HIDE_BLOG

Classic Header

{fbt_classic_header}

Header Ad

HABERLER

latest

SAKSI, MUMLUK, VAZO YAPIMI-VİDEOLU ANLATIM

SAKSI, MUMLUK, VAZO YAPIMI-VİDEOLU ANLATIM Bazen yaptığınız bir şeylerin sonucu sizi bile şaşırtır. İşte bu videomdaki dekoratif ve ...

SAKSI, MUMLUK, VAZO YAPIMI-VİDEOLU ANLATIM


Bazen yaptığınız bir şeylerin sonucu sizi bile şaşırtır. İşte bu videomdaki dekoratif ve işlevsel objeler bu türdendi. Resimdeki dekoratif objeleri kolayca ve kısa sürede nasıl yapacağınızı aşağıdaki kendin yap videomda uygulamalı anlattım. 👇👇👇İzledikten sonra kanalıma abone olursanız çok mutlu oluyorum.

Son yıllarda çimentoyla yapılan dekoratif objeler çok popüler. Saksılar, sehpalar, mumluklar... Kilosu 2 liradan satılan çimentodan yapıldıkları için öyle sandığınız gibi ucuz da değiller. Ne de olsa tasarım deniyor böylelerine. O yüzden dekorasyon dergilerinden görüp imreniyoruz.

Hadi kendimiz yapalım desek, çimento bu.. Boru değil. Ya tutmazsa. Ya beceremezsem. Bir de ortalık harç pisliğiyle kirlenecek. Sonra bir de onun temizliğiyle uğraş...

Ben çimentoya alternatif olabilecek, hem ucuz hem de objeleri çok kolay yapmamızı sağlayacak bir malzeme buldum. Üstelik tutmama derdi de yok. Çoğu zaman renklendirmeye de gerek yok. Merak mı ettiniz? Azıcık daha bekleticem sizi. Biraz sabır...Suyu dök, karıştır. Bitti bu kadar. Üstelik renk seçenekleri de sınırsız. İsterseniz beyazını alıp kendiniz de renklendirebilirsiniz.Birazcık kirleniyoruz. Doğru... Ama nemli bir bez ne varsa silip süpürüyor. Yani çimento gibi temizledikçe peşinden toz bırakan bir malzeme değil. Bir top kumaşın ortasından çıkan karton silindir, pringles kutuları ya da tuvalet kağıdı rulosu bile kalıbınız olabilir. Seçeneklerin sonu yok...

Yaklaşık 1.5 saatin sonunda tamamladığım objelerim. Çimentoya alternatif olarak kullandığım malzeme ise kokulu taş tozu. Evet... Yanlış okumadınız. Kokulu taş tozu, çimentoyla yapılabilecek tüm objelerde kullanabileceğiniz hem ucuz, hem pratik, hem çok daha hızlı kuruyan (5 dk ile 10 dk arası) bir malzeme. Bu malzemeyle sınırsız tasarım yapma imkanınız var. İsterseniz esans kullanarak kokulu hale getirebileceğiniz gibi saf haliyle de kullanabilirsiniz.

Daha fazla detay öğrenmek isterseniz üstteki videomu izleyin derim. Çünkü orada üstteki çiçek sehpalarından orman cinine kadar hepsinin yapılışını neşeli bir dille anlattım.

Merak ettiğiniz bir şeyler olursa yorumlar bölümüne yazabilirsiniz. Sizi cevapsız bırakmam. Hemen sağ üstte abone ola basarak bloğumdaki yeni yayınlardan haberdar olabilirsiniz. Ya da daha kolay olan yolu seçip, hemen altındaki takipçiler bölümünde izleyi tıklayarak yapabilirsiniz bunu.

Bu günlük benden bu kadar olsun mu? Sevgiyle kalın.


Önceki bölüm için Tıklayın

Hiç yorum yok

Yorumunuz için teşekkür ederim.